Za nami II Konferencja: Kondycja i kierunki rozwoju wrocławskiego rynku mieszkaniowego

3_loga_(2)_1

W konferencji, która odbyła się dnia 31 maja 2021 r. w formule on-line wzięło udział około 90 Uczestników: przedstawicieli Narodowego Banku Polskiego, deweloperów, pośredników rynku nieruchomości, instytucji działających w otoczeniu rynku nieruchomości, pracowników akademickich, studentów, absolwentów i innych osób zainteresowanych problematyką rynków nieruchomości.
Organizatorami konferencji byli:
• Narodowy Bank Polski, Oddział Okręgowy we Wrocławiu
• Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu (Impakt Dolny Śląsk Think Tank UEW oraz Centrum Badawczo-Rozwojowe Samorządu Terytorialnego UEW).

Konferencję otworzyli: Pani Maria Wawryniewicz - Dyrektor Oddziału Okręgowego NBP we Wrocławiu oraz JM Profesor Andrzej Kaleta  - Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.
Gościem Specjalnym konferencji był Pan Adam Lipiński – Wiceprezes Narodowego Banku Polskiego.
Podczas trzech sesji podejmowano tematy z zakresu:
• światowych megatrendów i krajowych wyzwań oddziałujących i występujących na rynkach nieruchomości;
• zmian i trendów na wrocławskim rynku nieruchomości mieszkaniowych;
• nowych narzędzi kształtujących rynki nieruchomości i związanych z nimi perspektyw rozwoju wrocławskiego rynku nieruchomości mieszkaniowych.
Główne wnioski, które wynikają z wypowiedzi prelegentów i uczestników eksperckiej dyskusji panelowej to:
• rynki nieruchomości mieszkaniowych w Polsce będą nadal rozwijały się dynamicznie (chociaż obserwuje się dysproporcje przestrzenne w zakresie tego rozwoju)
• kredyty hipoteczne są najlepiej spłacanymi kredytami w Polsce
• wrocławski rynek mieszkaniowy jest jednym z atrakcyjniejszych dla inwestorów w Polsce
• zmiany społeczno-demograficzne (starzenie się społeczeństwa, zmiana modelu życia ludzi młodych) będą oddziaływały silnie na rynki nieruchomości, w tym nieruchomości mieszkaniowych w kolejnych latach

Prezentacje referatów:
Maciej Misztalski, NBP o/o Wrocław