Zostań przedsiębiorcą zielonej gospodarki - ostatnie 5 wolnych miejsc

Centrum Doskonałości dla Zrównoważonego Rozwoju (CDZR) przy UE we Wrocławiu gorąco zaprasza do udziału w pierwszej edycji szkoleń i warsztatów w ramach projektu.: „Mój ekobiznes, czyli zielony przedsiębiorca”, realizowanego w ramach Programu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju pt: Kreator  innowacyjności – wsparcie  innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej.
Misją projektu „Mój ekobiznes, czyli zielony przedsiębiorca” jest rozwój uniwersalnych, praktycznych kompetencji biznesowych w kontekście przedsiębiorczości związanej z problematyką zrównoważonego rozwoju oraz innych aktywności biznesowych.  Podczas warsztatów uczestnicy nabędą praktyczne umiejętności w zakresie prowadzenia firmy oraz pozbędą się barier psychologicznych, które są często powodem braku działań związanych z prowadzeniem własnego biznesu. Działanie to ma przyczynić się do zwiększenia wiedzy i świadomości w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej, w tym również opartej na kryteriach zrównoważonego rozwoju, a także zachęcić uczestników do otwierania własnych firm, w tym także związanych ze zrównoważonym rozwojem i zieloną gospodarką lub też do indywidualnej współpracy z przedsiębiorstwami celem komercjalizacji posiadanej wiedzy w tych obszarach.
Zachęcamy do zapoznania się z załączoną dokumentacją i programem dotyczącym szkoleń oraz do składania formularzy aplikacyjnych zgodnie z Regulaminem na adres: cdzr@ue.wroc.pl. Z uwagi na wydłużony okres rekrutacji ( do 2 kwietnia 2014 r.) termin zjazdów pierwszej edycji szkoleń i warsztatów, ustalono na 5-6 kwietnia oraz 26-27 kwietnia 2014 r.. Szkolenia kończą się prestiżowym certyfikatem UE oraz NCBiR i są w 100 % bezpłatne. Dodatkowych informacji w sprawie szkoleń udziela Sekretarz Projektu Pani inż. Beata Bielecka tel. 3680 177.
Jeśli zatem chcesz zostać kapitanem własnego biznesu i wziąć ster gospodarowania we własne ręce, nie zwlekaj tylko zbierz swój zespół i prześlij pilnie formularz zgłoszeniowy. O udziale decyduje m. in. kolejność zgłoszeń. Termin nadsyłania aplikacji mija 2 kwietnia 2014 r. Zajęcia poprowadzi m.in. sprawdzony i doświadczony trener Marek Makowiec, który skutecznie pomagał w projektowaniu i zakładaniu ponad 100 biznesów w obszarze MSP, którego profil przedstawiono w załączniku. Ponadto zaplanowano udział przedstawicieli świata biznesu, którzy odnieśli sukces w ekobiznesie oraz udział przedstawicieli EIT +, którzy pokażą realne możliwości pozyskiwania środków na własne przedsięwzięcia biznesowe. Partnerem szkoleniowym przedsięwzięcia jest firma Europoint z Krakowa.
Dzięki współpracy CDZR z Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości ( AIP) UE zarządzanym przez Dyrektora T. Sajewskiego, autorzy trzech najlepszych projektów wyłonionych w trakcie szkoleń i warsztatów zostaną zaproszeni do AIP, aby następnie po trzech miesiącach „inkubacji” wystartować w naborze konkursowym Funduszu Inwestycyjnego Seed Capital AIP, którego stawką jest możliwość bezzwrotnego uzyskania nawet 100 000 zł na prowadzenie własnej firmy.
                                                                                                                             Serdecznie zapraszam

dr Zbigniew Dokurno
                                                                                                                              Dyrektor CDZR

Załączniki:
  1. Formularz rekrutacyjny Mój Ekobiznes
  2. Trener Marek Makowiec (sylwetka)
  3. Zaświadczenie o zatrudnieniu
  4. Zaświadczenie o statusie studenta