Poszukiwani wolontariusze do II edycji Wrocławskiej Burzy Pomysłów

Uwaga!
Dokument który oglądasz stracił ważność. Może zawierać nieaktualne informacje.
Okres trwania projektu wrzesień – listopad 2009. Dla każdego wolontariusza przewidujemy upominki oraz certyfikaty uczestnictwa w projekcie podpisane przez samego Prezydenta Wrocławia.
Zainteresowanych prosimy zgłaszać się do Justyny Kała na adres e-mail: justyna.kala@gmail.com

II EDYCJA WROCŁAWSKIEJ BURZY POMYSŁÓW

Wszystkie wielkie odkrycia i usprawnienia zawsze zaczynały się od pomysłu. Wrocławska Burza Pomysłów to inicjatywa, która ma umożliwić młodym mieszkańcom Wrocławia wygenerowanie pomysłów rozwiązań trapiących problemów społecznych na podstawie burzy mózgów, która odbędzie się jednego dnia o jednej godzinie we wrocławskich liceach oraz szkołach wyższych..

Szkoły wyższe i licea będą zapraszane do projektu przez grupę rekrutowanych wcześniej współpracowników stanowiących zespół wykonawczy. Dostarczą oni placówkom edukacyjnym niezbędne materiały: instrukcje oraz stworzony wcześniej regulamin Wrocławskiej Burzy Pomysłów (wymienione materiały zostaną sformatowane i wydrukowane w odpowiedniej ilości) oraz będą czuwać nad poprawnym jej przebiegiem w dniu wydarzenia. Następnie zbiorą i dokonają filtracji pomysłów pod kątem ich niepowtarzalności

Temat 2 edycji Wrocławskiej Burzy Pomysłów, która odbędzie się w październiku: „Jak ograniczyć żebractwo we Wrocławiu”.

Studenci oraz uczniowie ze szkół wyższych i liceów wrocławskich tego samego dnia, (w miarę możliwości o tej samej, wyznaczonej godzinie) poświęcą 15-20 minut na przeprowadzenie burzy mózgów według przekazanych instrukcji. Burzę koordynować będzie wybrana osoba z grupy lub odpowiednio klasy wg przekazanych instrukcji. Wszystkie powstałe pomysły zostaną zapisane, zebrane i przekazane na ręce organizatorów następnego dnia. (z zaznaczeniem placówki edukacyjnej, grupy oraz klasy).

Następnie zbierze się specjalna Komisja złożona z przedstawicieli Urzędu Miasta Wrocławia, Mediów i organizatorów, na której posiedzeniu już przeselekcjonowane wcześniej pomysły będą weryfikowane, po czym w miarę możliwości wdrażane w życie już przez Urząd Miasta. Najlepsze pomysły zostaną nagrodzone. Każda placówka edukacyjna uczestnicząca w projekcie dostanie certyfikat uczestnictwa.
Dodatkowym polem do dyskusji i rozwoju pomysłów będzie forum internetowe, na którym inni wrocławianie będą mogli zgłaszać swoje pomysły rozwiązania wyszczególnionego problemu.

Burza Pomysłów będzie obywać się cyklicznie raz na semestr szkolny. Jej efekty będą prezentowane na powstałej stronie internetowej oraz przekazywane specjalnymi komunikatami do mediów. Interaktywna formuła projektu ma szansę przyczynić się do znalezienia wspaniałych i nietuzinkowych rozwiązań wybranych problemów społecznych trapiących Wrocławian.

ZAPRASZAMY DO ZAANGAŻOWANIA I UDZIAŁU W TYM WYJĄTKOWYM PROJEKCIE!