Była pokazywana w Brukseli w Site Tour & Taxi przez blisko 7 miesięcy - od 26 października 2007 do 12 maja 2008. W tym czasie wystawę odwiedziło 150 000 osób, cieszyła się wielkim powodzeniem, w szczególności wśród młodzieży szkolnej.
Wystawa pokazuje historię powstawania zjednoczonej Europy (od 1945 do 2007 roku) przeplataną osobistymi przeżyciami i wrażeniami obywateli Europy. Stąd 27 bohaterów z 27 krajów europejskich, którzy w rożnych miejscach wystawy w opowiadaną Historię wplatają swoje osobiste historie dowodząc, że to – parafrazując tytuł – „ich historia”. Bo historia Europy jest tu pokazana nie tylko jako historia instytucji, znanych osobistości czy ważnych wydarzeń, ale także jako osobiste przeżycia Europejczyków, którzy ją tworzą każdego dnia.
Wystawa operuje bardzo różnorodnymi środkami wyrazu: od plansz informacyjnych, zdjęć, projekcji filmowych, przedmiotów życia codziennego, obrazów, rzeźb, dźwięków i kolorów do specjalnie opracowanych symulacji komputerowych i prezentacji multimedialnych. Dzięki temu mocno oddziałuje na zmysły i emocje. Bardzo istotny jest również walor edukacyjny wystawy, która nie tylko dostarcza wiedzę historyczną, kulturową czy cywilizacyjną, ale umożliwia zwiedzającym aktywny udział w przetwarzaniu danych, kreowaniu rzeczywistości, zachęca ich do debat nad przeszłością i przyszłością Europy.
Wystawa, w jej brukselskim wydaniu, podzielona była na 10 części :
We Wrocławiu wystawa będzie czynna od 1 maja 2009 (rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej) do 5 sierpnia 2009. Wystawa usytuowana będzie w Hali Stulecia, na powierzchni ok. powierzchni 2500m2. Kulminacyjnym momentem być 1 czerwca 2009 – dwudziesta rocznica pierwszych, niemal wolnych wyborów w naszej części Europy.
Polska edycja wystawy zostanie dostosowana do kontekstu polskiego zgodnie z rekomendacją Komitetu Naukowego. Komitet pracuje pod przewodnictwem prof. Krzysztofa Pomiana, Dyrektora Naukowego Muzeum Europy, który w porozumieniu z Miastem Wrocław powołał do jego składu polskich historyków: