Projekt i implementacja internetowej platformy edukacyjnej

Uwaga!
Dokument który oglądasz stracił ważność. Może zawierać nieaktualne informacje.
Workshop organizowany w ramach realizacji projektu: „Dyfuzja wiedzy menedżerskiej i ekonomicznej z wykorzystaniem technologii informacyjnych w społeczności Gminy Wrocław”.
Temat: Projekt i implementacja internetowej platformy edukacyjnej

Tytuł workshopu: Platforma edukacyjna – koncepcja i wybrane elementy implementacji materiałów dydaktycznych

Data: 2008.06.20 (piątek) godzina 12.00-17.00
Miejsce:     Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
        ul. Komandorska 118/120
        budynek Z 201/Z 203
Organizatorzy workshopu:
prof. zw. dr hab. Jerzy Korczak – kierownik projektu
dr Krzysztof Hauke – kierownik tematu

Cel
    Społeczeństwo informacyjne to nowy typ społeczeństwa. Może się ono rozwijać dzięki rozwojowi technologii komunikacyjnych i informatycznych. Wśród wielu segmentów można wyróżnić nauczanie na odległość i telepracę.
Telepraca to nowa forma świadczenia pracy zarobkowej. Pozwala ono bardziej elastycznie wykonywać pracę zawodową. Aby taka forma mogła być świadczona należy zapoznać się z jej specyfiką. Można to zrealizować, np. za pomocą procesu nauczania na odległość. Taka forma edukacji pozwala na uzupełnianie wiedzy, podnoszenia kwalifikacji, ukończenia kursów specjalistycznych, może być wykorzystana do propagowania idei procesu nauczania na odległość.
Celem workshopu jest przedstawienie zrealizowanego systemu prezentującego materiał dydaktyczny w formie e-learningu. Materiał dydaktyczny koncentruje się na zagadnieniu telepracy. Wybrane zagadnienie miało na celu propagowanie idei telepracy jako nowej formy zarobkowania. Dodatkowo propagowanie idei telepracy może przyczynić się do likwidacji bezrobocia.
Workshop jest organizowany w ramach realizacji tematu: „Projekt i implementacja internetowej platformy edukacyjnej”.

12.00 Otwarcie – prof. Jerzy Korczak.
12.00 – 12.45 Architektura systemu ACOLAD  - Eric Laemmer, prof. Jerzy Korczak
12.45 – 14.15 UnivRCT et ses evolutions – Eric Laemmer
14.15 – 14.30 Przerwa
14.30 – 15.15 Nauczanie zdalne przez Internet na Uniwersytecie Szczecińskim – rozwiązania
techniczne i metody pracy Centrum Nauczania Zdalnego – mgr Maciej Olejnik
15.15 – 15.35 Charakterystyka realizowanego projektu telepraca w formie e-learningowej – prof. Jerzy Korczak, dr Krzysztof Hauke.
15.35 – 15.55 Procedura oceny i weryfikacji materiału dydaktycznego w realizowanym projekcie na przykładzie zagadnienia telepraca – prof. dr hab. inż. Mieczysław Lech Owoc, dr inż. Barbara Łukasik-Makowska
16.55 – 16.15 Multimedia w przygotowaniu materiału dydaktycznego w formie e-learningowej w realizowanym projekcie telepraca – mgr Aleksander Fafuła mgr inż. Paweł Chrobak
16.15 – 16.35 Perspektywy rozwoju systemu – prof. Jerzy Korczak, dr Krzysztof Hauke
16.35 – 17.00 Dyskusja.