Uniwersytet Trzeciego Wieku na naszej uczelni

Uwaga!
Dokument który oglądasz stracił ważność. Może zawierać nieaktualne informacje.

W przyszłym roku akademickim w naszej Uczelni zostanie otwarty Uniwersytet Trzeciego Wieku. Celem tej instytucji edukacji ustawicznej jest propagowanie wśród emerytów i rencistów aktywnego trybu życia poprzez umożliwianie im zdobywania interesującej wiedzy i kształtowania przydatnych na co dzień umiejętności oraz rozwijania własnych zainteresowań,  nawiązywania kontaktów międzyludzkich i świadczenia wzajemnej pomocy.
Zajęcia na Uniwersytecie będą prowadzone w formie wykładów audytoryjnych i konwersatoryjnych, ćwiczeń laboratoryjnych i gimnastycznych, lektoratów z języków obcych oraz w innych formach w ramach samoorganizacji Słuchaczy (sekcjach i kołach zainteresowań). W pierwszym roku działalności przedmiotem zajęć będą technologie informacyjne (e-społeczeństwo, e-obywatel), budżety osobiste, żywienie człowieka, zachowania konsumenckie, historia gospodarcza, lektoraty z języków obcych i gimnastyka ogólnoruchowa. Zajęcia będą odbywały się raz w tygodniu w pomieszczeniach Uczelni. Słuchacze będą mogli również przejawiać aktywność  w działalności Samorządu UTW.

Zachęcając do uczestnictwa w nowej formie kształcenia ustawicznego i rozwoju osobistego zapraszamy 9 maja br. o godz. 10.00 do sali P1 na konferencję poświęconą działalności uniwersytetów trzeciego wieku. W czasie tej konferencji uzyskają Państwo więcej informacji na temat nowo tworzonego Uniwersytetu.
Z akademickim pozdrowieniem  - prof. dr hab. inż. Stefan Wrzosek
prorektor ds dydaktyki