Projekt i implementacja internetowej platformy edukacyjnej

Uwaga!
Dokument który oglądasz stracił ważność. Może zawierać nieaktualne informacje.
Tytuł seminarium:  Proces tworzenia materiałów dydaktycznych dla internetowej platformy edukacyjnej

Data seminarium: 2008.03.18 (wtorek) godzina 15.00-18.00
Miejsce:     Akademia Ekonomiczna we Wrocławiu
        ul. Komandorska 118/120
        budynek Z 201

Organizatorzy seminarium:
prof. zw. dr hab. Jerzy Korczak – kierownik projektu
dr Krzysztof Hauke – kierownik tematu

Cel seminarium
    Proces edukacji w dzisiejszych czasach nie może ograniczać się tylko do bezpośredniego kontaktu uczeń-nauczyciel, student-wykładowca, słuchacz-prelegent. Specyfika i zmienność otoczenia wymusza stałe podnoszenie kwalifikacji i umiejętności. Zdobyta wiedza musi podlegać stałej weryfikacji. Jedną z możliwości uzupełniania wiedzy, podnoszenia kwalifikacji, ukończenia kursów specjalistycznych może być wykorzystanie idei procesu nauczania na odległość.
Celem seminarium jest przedstawienie przykładowych procedur tworzenia materiału dydaktycznego w społeczeństwie informacyjnym ze szczególnym uwzględnieniem gminy Wrocław. Podczas seminarium będą omawiane podstawowe problemy procesu nauczania ze szczegółowa analizą tego procesu na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu.
Seminarium organizowane jest w ramach realizacji tematu: „Projekt i implementacja internetowej platformy edukacyjnej”.

Program seminarium
1.    Otwarcie seminarium.
2.    Projekt ECONET w realizacji procesu dydaktycznego studentów uczelni ekonomicznych.
3.    Charakterystyka realizowanego projektu Projekt i implementacja internetowej platformy edukacyjnej.
4.    Metody i narzędzia wspomagające proces przygotowania materiału dydaktycznego – (charakterystyka, standardy, modele, przykłady).
5.    ACOLAD – przegląd funkcji systemu.
6.    Dyskusja.
7.    Zakończenie seminarium.