W środę 21 kwietnia studenci AE po raz trzeci wybrali najpopularniejszych pracowników. Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:
W trakcie uroczystości studenci pokazali film pt. „Dlaczego studenci nie dochodzą na zajęcia”, który publiczność nagradzała salwami śmiechu.
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.
W tym roku, jak zwykle, nie zabraknie atrakcji dla Pań (i Panów), jak choćby spotkanie z Dorotą Warakomską – redaktorem naczelnym "Panoramy" oraz Ewą Kakiet-Springer – ekspertem Banku Światowego i właścicielem restauracji American Bistro Restaurant. Z satysfakcją odnotujmy coraz większy zasięg terytorialny projektu – od restauracji Indoor House do posterunku Policji. Projekt studencki nabiera dzięki temu rangi imprezy ogólnomiejskiej. Warto więc już teraz odwiedzić stronę http://www.wiggor.pl/, zapoznać się z programem i zapisać na warsztaty. Impreza trwa od 27 do 29 kwietnia.
Koło Naukowe Handlu Zagranicznego „CARGO” zaprasza na konferencję poświęconą krajom skandynawskim. Konferencja „Dzień Skandynawski” ma na celu przybliżenie pracownikom i studentom AE tematyki związanej ze wzajemnymi stosunkami naszego kraju z krajami nordyckimi. Problematyka konferencji związana będzie z obecnością firm skandynawskich na polskim rynku i możliwościami ekspansji naszych przedsiębiorstw na rynkach skandynawskich. Jej celem jest zwrócenie uwagi zarówno na szanse dalszej obustronnej współpracy, jak i poznania specyfiki prowadzenia działalności gospodarczej na rynkach skandynawskich. Aby uczynić konferencję bardziej atrakcyjną, obok naukowców referaty wygłoszą także przedstawiciele działających w Polsce skandynawskich firm. Wśród zaproszonych firm znajdują się m.in. IKEA, Volvo i Oriflame. Ich wystąpienia będą w większości poświęcone motywom podejmowania działalności na rynku polskim, jak również specyfice ich rynków rodzimych.
Konferencji towarzyszyć będzie wystawa zdjęć, będących częścią wystawy "Szwecja w słońcu i chmurach", zorganizowanej z okazji obchodzonych po raz dziesiąty Dni Kultury Szwedzkiej na Dolnym Śląsku.
Organizatorzy zapraszają 28 kwietnia do auli budynku „A”.
PLAN KONFERENCJI
9:00 – otwarcie konferencji – prof. dr hab. Jan Rymarczyk – kierownik Katedry Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu
„Polsko-skandynawskie stosunki gospodarcze i szanse na przyszłość”
9:30 – p. Maria Keller - Konsul Honorowy Królestwa Danii
„Dania bliżej przyszłości”
10:00 – p. Elżbieta Towarnicka – prezes Polsko-Szwedzkiego Towarzystwa Oddział we Wrocławiu
„70 lat działalności Towarzystwa Polsko-Szwedzkiego i jego rola w kontaktach polsko szwedzkich”
10:30 – p. Joanna Waszkiewicz – Volvo Polska
„Strategia korporacyjna a inwestycja Volvo w Polsce”
11:00 – p. Bogdan Firlej Nordea
„Nordea – stwarzamy możliwości.”
11:30 – p. Marek Wieńkowski – Urząd Miejski Wrocław, Departament Infrastruktury i Gospodarki, Wydział Rozwoju Gospodarczego
„Inwestycje zagraniczne we Wrocławiu”
12:00 – przerwa
12:30 – Skanska: p. Roman Wieczorek – Wiceprezes Wykonawczy Skanska i p. Krzysztof Andrulewicz – Dyrektor Oddziału Skanska Budexpol we Wrocławiu.
"Skanska - najwyżej ceniona firma budowlana na świecie. Nasz sposób myślenia."
13:00 – Oriflame : p. Małgorzata Brzezińska – Dyrektor i p. Urszula Paszel – Dyrektor
„Światowa firma kosmetyczna na polskim rynku”.
13:30 – Małgorzata Kredoszyńska – Kierownik Personalny IKEA Retail Sp. z.o.o
„IKEA – szwedzka legenda”
Dolnośląskie Studenckie Forum Business Centre Club zaprasza na konferencję kończącą etap regionalny II edycji konkursu Twoja wizja rozwoju przedsiębiorczości. Podczas konferencji laureaci konkursu otrzymają nagrody, zostanie zaprezentowana najlepsza praca oraz najciekawsze pomysły promujące przedsiębiorczość, m.in. „Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości” i „Bank Praktyk”. Gośćmi konferencji będą m.in.: rektor AE, prof. Marian Noga, kanclerz Loży Dolnośląskiej BCC, Janisław Muszyński, poseł Grzegorz Schetyna oraz dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego UM, Marek Winkowski.
Termin konferencji: 5 maja, godz. 11.00 w Auli AE.
W Biuletynie Dolnośląskiego Festiwalu Nauki nr 2/2004 zamieszczono terminy tegorocznej edycji: Wrocław 17-24 września, Wałbrzych, Ząbkowice Śląskie 1-2 października, Jelenia Góra 8-9 października, Legnica. 22-23 października. Znaleźć w nim można również pierwsze propozycje zgłaszane już przez placówki naukowe. I tak wstępem do bloku cyklu imprez humanistycznych i otwarciem całego Festiwalu będzie wykład prof. Jana Miodka o „Najmłodszej polszczyźnie”, czyli języku najmłodszych Polaków i jego wpływie na współczesny język polski.
Szczegóły na stronie www.festiwal.wroc.pl
Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych we Wrocławiu informuje za naszym pośrednictwem, że rozpoczęty w ubiegłym roku pilotażowy program kształcenia kadr dowódczych będzie kontynuowany. Wrocławska szkoła ponownie ogłosiła nabór do Studium Oficerskiego. Ten nowoczesny system kształcenia jest adresowany do absolwentów uczelni cywilnych legitymujących się tytułem magistra. W ciągu jednego roku słuchacze kształcą się w ośmiu specjalnościach wojskowych. Program studium obejmuje przede wszystkim przedmioty typowo wojskowe, a także inne ciekawe zajęcia, jak szkolenie spadochronowe, naukę jazdy na nartach oraz jeździectwo. Więcej informacji: http://www.wso.wroc.pl/rekrutacja/Rekrutacja_studium_2004.htm.