Rektor i Senat Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu serdecznie zapraszają pracowników i studentów do wzięcia udziału w obchodach święta uczelni w dniu 27 listopada. Początek uroczystości o godz. 12.00 w audytorium Jana Pawła II. Program uroczystości jest dostępny na stronie www.ue.wroc.pl
Drodzy Pracownicy Dydaktyczni Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu,
zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o pomoc w promocji wyborów do Rady Uczelnianej Samorządu Studentów wśród Państwa studentów w trakcie zajęć dydaktycznych.
Z mocy ustawy o Szkolnictwie Wyższym jak i Statutu Naszej Uczelni wszyscy studenci Naszej Uczelni należą do Samorządu Studentów. Rada Uczelniana jest ich reprezentantem na zewnątrz wybieraną w wyborach powszednich.
Do poniedziałku 24 listopada trwają zapisy kandydatur do Rady Uczelnianej Samorządu Studentów.
Od tego roku, dzięki zmianie w regulaminie samorządu studentów, zatwierdzonej 13 listopada przez Senat UE, wybory odbywać się będą co roku (zwycięzcy wyborów otrzymają 2 letni mandat i dołączą do aktualnych członków Rady, których kadencja kończy się już za rok).
Wprowadziliśmy tę zmianę, aby zapewnić ciągłość, aby łatwiej było przekazywać i akumulować wiedzę i doświadczenie.
Mamy nadzieję, że dzięki tej zmianie z każdym rokiem będzie można coraz więcej wymagać od przedstawicieli studentów.
Jakość pracy Rady, tego jak dobrze studenci naszej uczelni będą się samoorganizować:
zależy od tego jakie osoby zgłoszą się swoje kandydatury do 24 listopada.
Jako dydaktycy mają Państwo bezpośredni kontakt ze wszystkimi studentami uczelni, dzięki temu potrafią ocenić, którzy studenci byliby godnymi reprezentantami całej społeczności studenckiej.
Prosimy, aby wykorzystali Państwo te atuty w szczytnym celu poprawy jakości naszej SAMORZĄDNOŚCI.
Zbliżające się wybory są idealną okazją do aangażowania studentów w procesy demokratyczne, uświadomienie im, że to od nich zależą losy społeczności, w której żyją.
Prosimy Państwa o wsparcie i pomoc we wspólnym wysiłku by przekonać najbardziej wartościowych studentów do zgłoszenia swojej kandydatury do 24, a wszystkich do oddania swojego głosu 2 lub 3 grudnia.
Prosimy Państwa o:
Z góry dziękujemy za Państwa pomoc.
Kandydatury można zgłaszać codziennie do poniedziałku od godz. 12 do 13 (rozszerzenie godzin już wkrótce poda Studencka Komisja Wyborcza).
Więcej informacji na: http://www.samorzad.ue.wroc.pl/
Z poważaniem,
Rada Uczelniana Samorządu Studentów
Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu
Wiadomości z kampusu, Wrocławia i nie tylko będzie można oglądać regularnie dzięki telewizji studenckiej KampusTV. Pierwsze wydanie Informacji KampusTV jest już dostępne na stronie www.kampus.pl. Gorąco polecam.
Warty odnotowania jest sukces KampusTV w konkursie „Wrocław Cię kręci, kręć Wrocław” na film promocyjny o Wrocławiu, organizowanym przez Koło Naukowe FOCUS i Biuro Promocji Wrocławia. Film autorstwa KampusTV pokonał 34 konkurentów i zwyciężył w kategorii "Wrocław – miasto rozwijające się. Rozwój przemysłowy i gospodarczy Wrocławia". Film można obejrzeć tutaj
Podkreślmy także, że materiał KampusTV zrobiony przez Grzegorza Ziębę i Piotra Radziemskiego na temat Wyprawy Życzliwości do Azji (Pociągiem przez Azję) był materiałem polecanym przez administratorów polskiego YouTube i osiągnął on rekordową oglądalność ponad 54000 wejść.
Wszystkim zainteresowanych podnoszeniem jakości kształcenia przypominamy, że profesor Krystyna Mazurek-Łopacińska, pełnomocnik Rektora ds. zapewniania jakości kształcenia organizuje 21 listopada br. w sali Senatu w bud. A dyskusję o problemach tworzenia i realizacji standardów jakości kształcenia na naszym Uniwersytecie. Będzie ona ważną przesłanką opracowania wewnętrznego systemu zapewniania jakości. Na konferencji przedstawiona będzie także ocena realizacji standardów jakości kształcenia przez uczelnie ekonomiczne, dokonana na podstawie doświadczeń komisji akredytacyjnych, a zwłaszcza Państwowej Komisji Akredytacyjnej. Będą również prezentowane wyniki jakości kształcenia w świetle opinii naszych absolwentów.
Program jest dostępny na stronie www.ue.wroc.pl
W dniach 17-20 listopada trwa na uczelni Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, w ramach którego organizowane są spotkania z wieloma interesującymi ludźmi. Jednym z nich jest Robert Krool, autor książki „Wolni i zniewoleni”, ekspert ds. przywództwa w biznesie i w polityce, a także propagator idei przedsiębiorczości wśród młodzieży. Spotkanie z nim odbędzie się 20 listopada w godz. 12.00-14.00 w Sali E1.Partnerem imprezy jest Urząd Miasta Wrocławia.
Studenci UE aktywnie włączą się w obchodzony po raz trzeci dzień życzliwości, inicjatywę Biur Promocji Wrocławia i uczelni wrocławskich. Jednym z najważniejszych punktów dnia na kampusie UE będzie Konkurs na Najżyczliwszą Twarz Kampusu (NTK). Wszyscy przechodzący zostaną sfotografowani. Jury wybierze trójkę najsympatyczniejszych. Zostaną nagrodzeni upominkami uczelnianymi 26 listopada w Biurze Promocji uczelni.
Cały dzień będzie trwało Darmowe Przytulanie (DP). Agenci życzliwości zafundują przechodzącym przez kampus Życzliwy Uścisk Wesołego Misia (UWM). Uściśnięci odejdą zaopatrzeni w życzliwy balon.
W kampusie stanie również Monidło czyli twarz w okienku. Ze zdjęć powstanie plakat, widoczny na terenie kampusu do końca roku i przypomniany w trakcie Ekonomaliów 2009.
Znajdzie się również miejsce dla Życzliwej Niewidzialnej Dłoni - czyli odcisków dłoni umazanych w farbie na posterze. Ile śladów sympatyków akcji wejdzie na jedną planszę? Spróbujmy pobić rekord. Jednocześnie studenci z Polski i zagranicy będą rozdawali przechodniom życzliwe gadżety.
Rodzice dzieci w wieku 3-13 lat mogą składać wnioski o paczki mikołajowe w dziale socjalnym do 20 listopada.
26 listopada Bill Minsker – 18 rok z rzędu – będzie rekrutował studentów na wyjazd do Pensylwanii USA w semestrze zimowym 2009/2010 w ramach programu Business Student Intership finansowanego w pełni przez Jego fundację Pennsylvania Partnership Abroad ltd. Dotychczas z programu zapewniającego studia i pobyt w USA (całkowicie za darmo) skorzystało 230 naszych studentów.
W tym roku Bill przywiezie również ofertę legalnej pracy wakacyjnej dla studentów w ramach programu Work and Travel.
Ministerstwo Środowiska oraz „Gazeta Prawna” zapraszają na szkolenie „Czysta Polska – społecznie odpowiedzialna gospodarka”, czyli jak inwestować zgodnie z Naturą 2000 i wymogami dotyczącymi ocen oddziaływania na środowisko. Szkolenie adresowane jest do organów administracji publicznej odpowiedzialnych za prowadzenie postępowań w sprawie ocen oddziaływania na środowisko dla projektów ubiegających się o dofinansowanie w ocenach Programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
Osoby zainteresowane publikacją swoich prac w sieci mogą skorzystać z nowego wortalu www.wiedzaiedukacja.pl założonego przez naukowców UMCS w Lublinie. Obok tekstów pisanych akceptowane są zdjęcia, filmy, nagrania audio. Materiały można również publikować samodzielnie. Autorzy zapraszają na stronę.
Komisja Europejska opublikowała "Praktyczny przewodnik - unijne środki na badania i innowacje". Zapraszam do zapoznania się z jego treścią
Minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall zwróciła się z apelem do osób z dorobkiem naukowym i dydaktycznym o wpisywanie się na listę rzeczoznawców oceniających podręczniki szkolne. Treść listu znajduje się tutaj.
Naukowcy i studenci zainteresowani wspólnymi polsko-niemieckimi inicjatywami badawczymi mogą starać się o dofinansowanie z Polsko-Niemieckiej Fundacji na Rzecz Nauki. Więcej tutaj.
15 grudnia mija termin składania wniosków o przyznanie nagrody ministra za wybitne osiągnięcia naukowe i naukowo-techniczne. Wnioski zgodnie z rozporządzeniem należy składać w MNiSW.
Zawsze znajdzie się odpowiednia filozofia do braku odwagi.
Albert Camus