Świąt Wielkanocnych pełnych nadziei i radości życzy Biuro Promocji
22 marca br. odbyło się posiedzenie Senatu, któremu przewodniczył rektor prof. Bogusław Fiedor
Z inicjatywy Wiliama Minskera po raz siódmy odbędzie się „inwazja” Akademii Ekonomicznej w Filharmonii
Program:
Cena biletu 20 zł
Zamówienia na bilety przyjmuje Bill Minsker tel. 71 792 49 49 lub 691 626 289
Na stronie dla pracowników znajduje się aktualny repertuar Filharmonii Wrocławskiej wraz z informacją o zniżkach dla pracowników AE.
Student V roku ZI, Bartłomiej Chyłek pomyślnie ukończył trzeci i ostatni etap egzaminów dla doradców inwestycyjnych. Egzamin organizowany jest przez Komisję Nadzoru Finansowego (dawniej Komisję Papierów Wartościowych i Giełd). Tytuł zawodowy „doradca inwestycyjny” podlega ochronie prawnej. Prawo wykonywania zawodu doradcy inwestycyjnego przysługuje osobom, które są wpisane na listę doradców.
Drużyna Akademii Ekonomicznej zwyciężyła w ogólnopolskim finale konkursu Odyseja Umysłu, który odbywał się w dniach 31.03-01.04, w Gdyni. (http://odyseja.org/)
Odyseja Umysłu za cel stawia rozwój zdolności twórczych. Inspiruje rozwój kreatywnego i krytycznego myślenia, zachęcając do rozwiązywania problemów rozbieżnych, czyli takich, które rozwiązać można na bardzo wiele sposobów.
Naszą uczelnię reprezentowała drużyna z Koła Naukowego Zarządzania Kadrami „Persona” w składzie: Lena Wieczorek, Łukasz Straszko, Ewa Fil, Konrad Leszczyński, Agata Szyposz, Łukasz Fabian pod opieką trenerów- Marty Njakowskiej i Michała Zontka. Po dwudniowych zmaganiach nasza drużyna zdobyła Mistrzostwo Polski w studenckiej grupie wiekowej.
Nagrodą główną jest możliwość reprezentowania Polski i Akademii Ekonomicznej na Światowych Finałach „Odysei Umysłu”, które odbędą się w dniach 23-26 maja w Michigan, USA.
Fundacja Partnerstwa na Rzecz Demokracji, inicjatywa Konsulatu Generalnego USA w Krakowie, zorganizowała międzynarodowe warsztaty dziennikarskie nt Wrocław – miasto sukcesu i symbol nowoczesności. Gośćmi warsztatu było 20 dziennikarzy ukraińskich. 29 marca odwiedzili uczelnię i spotkali się prorektorem ds. dydaktyki prof. Stefanem Wrzoskiem oraz pracownikami Biura Karier i Biura Promocji.
Goście pytali o ofertę dydaktyczną, programy wymiany międzynarodowej, wartość dyplomu AE w Unii Europejskiej. Interesował ich stan rynku pracy we Wrocławiu, w dwa lata po wejściu Polski do Unii Europejskiej. Dużym zainteresowaniem dziennikarzy spotkała się wspólna inicjatywa uczelni wrocławskich i magistratu, mająca na celu zachęceniu studentów do przyjazdu do naszego miasta na studia i do pracy. Materiały filmowe nakręcone na uczelni przez 3 stacje telewizyjne, wywiad z prof. Wrzoskiem oraz liczne artykuły prasowe będą dobrym preludium do wizyty delegacji wrocławskiej w II połowie kwietnia.
Przedstawiciele kół naukowych i organizacji i grup studenckich z wrocławskich uczelni spotkali się 3 kwietnia na naszej uczelni na debacie dotyczącej projektu AKTYWNI. Projekt ten, autorstwa Tomasza Gołębia z Koła Marketingu FOKUS jest przygotowywany pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego i jest adresowany do wszystkich kół naukowych uczelni Dolnego Śląska. Jego trzon stanowić będzie portal internetowy będący platformą ułatwiającą integrację kół naukowych, organizacji i grup studenckich oraz promocję ich aktywności na szeroką skalę. Szkic projektu i pełne informacje na temat debaty na stronie: http://www.ae.wroc.pl/studia/707/projekt_aktywni.html
Po czterech miesiącach zmagań dobiegł końca Konkurs Językowy organizowany przez Stowarzyszenie Studenckie WIGGOR. Do pierwszego etapu przystąpiło 370 studentów Akademii Ekonomicznej, aby w finale, już w 36-osobowym gronie najlepszych zawalczyć o najlepsze miejsca i nagrody. Finał odbył się 27 marca, a jurorami byli lektorzy SJO oraz przedstawiciele Hewlett-Packard Global e-Business Operations z Wrocławia. Konkurs językowy obejmował znajomość jednego z sześciu języków (angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, francuskiego, włoskiego lub hiszpańskiego).
28 marca o godzinie 14.00 odbyła się uroczysta gala rozdania nagród, podczas której obecne były władze uczelni oraz przedstawiciele sponsorów. Nagrody za pierwsze miejsca – kursy językowe przygotowujące do egzaminów certyfikacyjnych, ufundowane przez SJO, wszystkim sześciu zwycięzcom wręczył prorektor ds. dydaktyki prof. zw. dr hab. inż. Stefan Wrzosek. Wszyscy finaliści dostali również zestawy upominków od HP i Akademii Ekonomicznej oraz bilety do Teatru Muzycznego Capitol. Fotorelację z finału oraz gali można obejrzeć na stronie www.dlastudenta.pl – patrona medialnego Konkursu Językowego oraz na stronie http://info.ae.wroc.pl
Trwają zapisy na egzaminy językowe pod patronatem izb handlowych: brytyjskiej LCCI IQ oraz francuskiej CCIP, których przedstawicielem jest Studium Języków Obcych AE. Szczegóły na stronie Studium Języków Obcych.
Scopus to baza bibliograficzno – abstraktowa z linkami do pełnych tekstów, obejmująca literaturę naukową z lat 1966-2007. Baza zawiera ponad 26 milionów abstraktów około 14.000 tytułów czasopism z dziedziny nauk przyrodniczych, inżynieryjnych oraz medycznych od przeszło 4.000 wydawców, w tym:
Przy opisach artykułów oprócz streszczeń podana jest również bibliografia oraz informacja o tym, ile razy i przez kogo dana publikacja została zacytowana. Baza posiada przyjazny i czytelny interface oraz pozwala prowadzić przeszukiwania na poziomie podstawowym (basic search) i zaawansowanym (advanced search).
Scopus jest zintegrowany z naukową wyszukiwarką Scirus, dzięki czemu umożliwia przeszukiwanie zasobów internetowych. Baza jest dostępna tylko w sieci uczelnianej: http://www.scopus.com/. Ewentualne uwagi i opinie prosimy kierować na adres: oddzial.informacji@ae.wroc.pl, lub telefonicznie (071) 3 680 467
Dyrekcja Generalna ds. Badań Naukowych poszukuje kandydatów na stanowiska ekspertów narodowych. Ogłoszenia o naborze dostępne są pod adresem http://www.nauka.gov.pl/mein/index.jsp?place=Menu06&news_cat_id=1009&layout=2
Konferencji Rektorów Zawodowych Szkół Polskich proponuje dla swoich członków szkolenie nt. Wewnętrznych systemów zapewniania jakości kształcenia w szkołach wyższych przygotowywane przez Fundację Rektorów Polskich.
Seminarium to, stanowi specjalnie dedykowaną uczelniom członkowskim KRZaSP edycję analogicznego projektu, jaki zrealizowano dla uczelni członkowskich Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.
Więcej informacji pod adresem: http://www.krzasp.pl/pl/index.php?c=news&id=35
Konferencja Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola zaprasza na spotkanie z prof. Michałem Kleiberem, prezesem PAN. Tematem będzie „Europejska Rada Badań – nowa polityka naukowa Komisji Europejskiej?” Spotkanie odbędzie się 12 kwietnia o godz. 10.00 w Auli Politechniki Wrocławskiej. Bezpośrednio po spotkaniu odbędzie się promocja wydawnictwa „Wrocławskie środowisko akademickie – twórcy i ich uczniowie
Fundacja na Rzecz Nauki Polskiej po raz kolejny ufundowała 15 subsydiów dla młodych naukowców powracających z zagranicy. W ramach własnego programu POWROTY/HOMING. Termin nadsyłania aplikacji
upływa 30 kwietnia. Więcej informacji o programie oraz formularz wniosku online dostępny pod adresem: http://www.fnp.eu/programy_aktualne/nagrody_subsydia_powroty.html
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w okresie wakacji organizuje kolonie w Dźwirzynie w bardzo atrakcyjnej cenie. Planowane są następujące terminy:
Więcej informacji ( szczegółów) można uzyskać dzwoniąc na tel.nr (071) 35 909 32 lub 0603 499 220
Wiedza to władza. Ale niewiedza, niestety, nie oznacza jeszcze braku władzy.
Niels Bohr