Studenci Akademii Ekonomicznej odnieśli międzynarodowy sukces kwalifikując się do finału prestiżowego konkursu symulacji biznesowej L’Oreal e-Strat Challenge. Drużynę WiseGuys tworzą studenci piątego roku Finansów i Bankowości na wydziale GN - Bartosz Traczyk, Wojciech Banasiak i Arkadiusz Gałecki. E-Strat jest grą, polegającą na kierowaniu koncernem kosmetycznym na wirtualnym rynku przy pomocy specjalnie stworzonego na potrzeby konkursu oprogramowania. Dodatkowym kryterium oceny uczestników jest biznes plan, do którego napisania zapraszani są wszyscy półfinaliści. Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się ponad 100 tys. studentów z całego świata, zrzeszonych w trzyosobowe drużyny, reprezentujące poszczególne uczelnie. Po fazie eliminacji wyłoniono 1000 drużyn, które przez okres dwóch miesięcy brały udział we właściwej części konkursu, czyli symulacji biznesowej. Kryterium ostatecznej oceny drużyn, które zakwalifikowały się do półfinału była ocena złożona w stosunku 50:50 z wyniku symulacji (indeks ceny akcji kierowanej przez uczestników firmy) oraz oceny biznes planu. Do światowego finału zakwalifikowało się 14 drużyn, zwycięzców swoich stref geograficznych, podzielonych na dwie kategorie MBA oraz Undergraduate. Aby zakwalifikować się do finału drużyna studentów z Akademii Ekonomicznej musiała zwyciężyć w strefie, w skład której wchodziły wszystkie kraje Europy środkowo-wschodniej, Skandynawia oraz kraje Bałkańskie. Ponieważ nasza drużyna wystartowała w kategorii MBA, w finale który odbędzie się w dniach 21-23 kwietnia w Paryżu, rywalizować będzie ze studentami tak prestiżowych szkół biznesu jak Northwestern Kellogg School of Management, czy INSEAD. Finał polegać będzie na prezentacji i obronie przyjętej przez uczestników strategii przez zarządem firmy L’Oreal.
Serdecznie gratulujemy sukcesu. Więcej o L’Oreal e-Strat Challenge można przeczytać na oficjalnej stronie konkursu http://www.e-strat.loreal.com, na której od wczoraj znajduje się również oficjalna lista finalistów.
Rada Wydziału Gospodarki Narodowej zatwierdziła nowe specjalności. Na kierunku Stosunki międzynarodowe jest to europeistyka oraz międzynarodowa gospodarka przestrzenna; na kierunku Zarządzanie i marketing – marketing międzynarodowy.
Biblioteka Główna serdecznie zaprasza na prezentację bazy ABI/Inform Global, która odbędzie się 30 marca 2004 o godz. 1000 w pokoju 5 w budynku A. Przewidywany czas prezentacji 1-1.5 godziny. Prezentację przeprowadzi pani Joanna Kukawska (Prezes AKME Archiw – serwisanta firmy ProQuest).
ABI/Inform Global to znakomita baza bibliograficzno-abstraktowej będąca jednym z produktów firmy Proquest Information & Learning. Baza indeksuje ponad 1800 najbardziej znanych i wartościowych czasopism z dziedziny biznesu i ekonomii wydawanych obecnie na świecie (w tym ponad 350 tytułów ukazujących się poza Stanami Zjednoczonymi). Oferuje dostęp do abstraktów i pełnych tekstów artykułów.
Zakres tematyczny czasopism indeksowanych w bazie uwzględnia prawie wszystkie najważniejsze dziedziny biznesu i szeroko pojmowanych nauk ekonomicznych, w tym m.in.:
Dostęp do bazy w ramach Konsorcjum Bibliotek Ekonomicznych jest możliwy od października 2002 roku. Organizatorzy liczą, że prezentacja zachęci pracowników Akademii do korzystania z bazy.
We wtorek, 23 marca, odbędą się na Uczelni Dni Otwarte. Samorząd - jak co roku – przygotował prezentację Uczelni od najlepszej strony. Nowością tegorocznego spotkania będą autoprezentacje kół naukowych, zaproponowane przez Biuro Promocji. Swoją obecność zapowiedziały koła: Lider, Manager i Ole oraz NZS. Celem zaproszenia kół naukowych – które będą również obecne podczas Targów Edukacyjnych TARED – jest ukazanie kandydatom na studia w AE bogatych możliwości ponadprogramowego rozwoju pasji naukowych w trakcie studiów.
Studium Języków Obcych AE informuje o terminach przeprowadzanych przez siebie egzaminów międzynarodowych:
SJO współorganizuje następujące egzaminy z języka niemieckiego:
Informacji udziela Sekretariat Studium: 36 80 441
24.03.2004 Seminarium "Ryzyko rynku energii elektrycznej " zorganizowane przez PRMIA Wrocław, IASE i PWr.
Wrocławski oddział PRMIA (Professional Risk Managers' International Association) serdecznie zaprasza na seminarium "Ryzyko rynku energii elektrycznej", które odbędzie się 24 marca 2004r. o godz. 17:00 w sali Konferencyjnej IASE (I piętro) przy ul. Wystawowej 1.
Program seminarium:
Dnia 25.03.2004 r. odbędzie się bezpłatna konferencja "Z Parkietem po kapitał" w hotelu Mercure we Wrocławiu, zorganizowana przez Gazetę Giełdy Parkiet, Akademię Ekonomiczną we Wrocławiu i Koło Naukowe Zarządzania Finansami MANAGER. Prelegentami będą przedstawiciele: BCG, Pricewaterhouse, JP Morgan, KPWIG, PKO BP, GPW, IDM S.A., McKenzie. Konferencję zakończy debata gospodarcza TVP1 Plus Minus.
Obowiązkowe zgłoszenia: (022) 616 23 39. Początek o godz. 10:00.
Koło Naukowe Biznesu Odpowiedzialnego Społecznie BOSS serdecznie zaprasza na spotkanie z Tomaszem Lisem, znanym dziennikarzem telewizyjnym i autorem książki "Co z tą Polską?". Spotkanie odbędzie się na Uczelni w czwartek 25 marca 2004 o godz. 13:00.
Więcej informacji już wkrótce na http://boss.ae.wroc.pl
Naukowe koło przedsiębiorczości LIDER organizuje w dniach 24-25 marca w budynku E2 konferencję "Nowe wyzwanie dla małego businessu". Początek godz. 10..00. Szczegóły na stronie: www.lider.ae.wroc.pl.
Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie i Akademia Ekonomiczna we Wrocławiu zapraszają do udziału w warsztacie pt. Akademicy i praktycy o opcjach
Program:
Warsztat odbędzie się we wtorek, 30.03.04 r., w godz. 14.00-16.30 w siedzibie Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, sala 213 Z, II p.
Bliższych informacji udzielą Państwu Pracownicy Dział Marketingu i Edukacji GPW
tel. (22) 537 72 36; edukacja@gpw.com.pl. Udział bezpłatny!
Rzeczpospolita z dnia 22 marca informuje, że Rektorzy uniwersytetów podczas obrad w Gnieźnie (19 marca) zaproponowali zastąpienie zaliczeń z obowiązkowych godzin lektoratów certyfikatami zewnętrznymi lub uczelnianymi, które w sposób wymierny informowałyby przyszłych pracodawców o poziomie znajomości danego języka. Zwrócono również uwagę na konieczność wprowadzenia wewnętrznego systemu podnoszenia jakości nauczania, rozszerzenia oferty zajęć w językach obcych oraz opracowanie dla wszystkich kierunków studiów wspólnych punktów zaliczeniowych.