Wystawa okolicznościowa - 70 lat wrocławskich uczelni

W październiku można było oglądać w Rynku wystawę zdjęć prezentujących wrocławskie uczelnie wczoraj i dziś. Była ona jednym z wydarzeń obchodów Jubileuszu 70-lecia polskiego środowiska akademickiego we Wrocławiu.

22 plansze stanęły na ulicy Świdnickiej. Po jednej stronie prezentują historię wrocławskich uczelni - każda z nich dobrała zdjęcia według własnego uznania. Fotografie pokazują ważne dla danej społeczności osoby i wydarzenia. Duży nacisk położono na współczesność, zajmującą drugą stronę każdej z plansz.

Wystawa pokazywała czym żyje wrocławskie środowisko akademickie w ostatnich latach - osiągnięcia naszych studentów i naukowców, rozbudowę kampusów, ważne wydarzenia.

Wystawę uroczyście otwarto 1 października 2015 r. Jej powstanie koordynowała kierownik Działu Wydawnictw i Promocji Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu - Monika Kolęda. Oprawę graficzną przygotował Tomasz Pietrek z Akademii Sztuk Pięknych.

(inf. ze strony http://www.umed.wroc.pl/content/70-lat-wroc%C5%82awskich-uczelni)