KN MW „Praxis” zaprasza na spotkanie dot. dlugu publicznego

Koło Naukowe Myśli Wolnościowej "Praxis" i Klub Forum Obywatelskiego Rozwoju we Wrocławiu serdecznie zapraszają na prelekcję Aleksandra Łaszka pt. „Jak zmniejszyć dług publiczny Polski?”,  już w najbliższy czwartek (28 maja) o 16:30 w Sali 120A.

Tematyka spotkania będzie ogniskować się wokół zjawiska długu publicznego. Jaki jest jego wpływ na wzrost gospodarczy? Jakie zagrożenia wynikają z rosnącego poziomu długu państwa? W jakich obszarach Polska ma szansę na oszczędności, aby obniżyć poziom zadłużenia? Na te i inne pytania znajdzie odpowiedź każdy kto przybędzie na spotkanie.

Aleksander Łaszek jest głównym ekonomistą i członkiem zarządu Fundacji FOR (Forum Obywatelskiego Rozwoju), think tanku założonego w 2007 roku przez Leszka Balcerowicza. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej, gdzie właśnie kończy doktorat. Podczas swojej działalności w ramach FOR opublikował liczne analizy - m.in. dotyczące szacunków długu ukrytego. Oprócz tego jest też autorem tekstów m.in. dla Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Lisbon Council, Institute for Research in Economics and Fiscal Issues (IREF) i Banku Światowego.

Zachęcamy do dołączenia do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1443674412614034/