Spotkanie dot. Miejskiego Programu "Mozart"

Wrocławskie Centrum Akademickie zaprasza Państwa do udziału w konkursie w ramach tegorocznej edycji Miejskiego Programu "Mozart".

W celu poznania szczegółów zachęcamy do udziału w spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się 12 maja 2015 r. o godz. 10.00 w siedzibie Wrocławskiego Centrum Akademickiego, Rynek 13. I piętro.

Program ten, finansowany w całości ze środków Gminy Wrocław, ma na celu rozwój lokalnego rynku pracy poprzez wsparcie dla partnerstw naukowo-biznesowych. Dotychczas sfinansowanych zostało już 78 projektów, które przyniosły wymierne korzyści obydwu stronom partnerstw. Udział w Programie pozytywnie wpływa na rozwój firm – dla wielu z nich kontakt z naukowcem pozwala na poprowadzenie swojej działalności w bardziej innowacyjnym kierunku, co skutkuje powstawaniem nowatorskich produktów i usług oraz tworzeniem nowych miejsc pracy. Z drugiej strony, dzięki doświadczeniu współpracy w ramach partnerstwa, zyskuje także środowisko akademickie – naukowcy modyfikują programy dydaktyczne, tworzą i udoskonalają zajęcia oraz angażują licznych studentów w prace związane ze swoim projektem realizowanym z przedsiębiorcą. Naukowcy często stanowią ogniwo łączące macierzystą uczelnię czy instytut badawczy z przedsiębiorstwem, co skutkuje powstawaniem konsorcjów, zawieraniem porozumień i wspólnym staraniem się o granty oraz realizacją wzajemnych zleceń.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.wca.wroc.pl