Otwarte spotkanie Koła Naukowego Myśli Wolnościowej "Praxis"

Zapraszamy na otwarte spotkanie Koła Naukowego Myśli Wolnościowej "Praxis" oraz KASE Wrocław, które będzie miało miejsce 16 kwietnia (czwartek) o godzinie 18:00 w sali 11 bud. A Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu przy ul. Komandorskiej 118/120.

Prelekcję pod tytułem "Etyczne uzasadnienia wolnego rynku oraz ich krytyka" wygłosi Agnieszka Cibor, członek Klub Austriackiej Szkoły Ekonomii w Poznaniu. Głównym tematem wykładu będzie utylitarna argumentacja na rzecz wolnego rynku reprezentowana m. in. przez Misesa i jej rothbardiańska krytyka. Innymi słowy: czy przewaga wolnego rynku leży w jego "wydajności" czy też ma podłoże etyczne? A może... żadne z powyższych? Po wykładzie nie zabraknie oczywiście czasu na zadawanie pytań i dyskusję.