Nominacja profesorska dla Leszka Maciaszka

maciaszek_autorskie_2Z przyjemnością informujemy, że 4 marca 2015 r. Bronisław Komorowski, prezydent RP nadał tytuł naukowy profesora nauk ekonomicznych Panu dr. hab. Leszkowi Maciaszkowi.

Profesor dr hab. Leszek Maciaszek jest dyrektorem Instytutu Informatyki Ekonomicznej (od 2010), kierownikiem Katedry Systemów Informatycznych (od 2010); jest honorowym profesorem w Macquarie University, Sydney. Prowadzi badania w zakresie inżynierii oprogramowania, analizy i projektowania systemów i technologii baz danych. Współpracuje z wieloma partnerami europejskimi w dziedzinie systemów zamawiania i koordynacji usług dla osób starszych oraz w obszarze e-zdrowia. W roku 2012 uzyskał współpracę z Uniwersytetem St. Gallen w Szwajcarii w wyniku której uruchomiono na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu projekt „Independent Living” finansowany przez Uniwersytet St. Gallen. W roku 2014 zainicjował Centrum Kompetencyjne Usługi dla Społeczeństwa. Centrum jest zaangażowane w wiele projektów europejskich i polskich m.in. w projekt Active Retiree and Golden Workers Gate (ActGo-Gate), którego celem jest stworzenie elektronicznej platformy wymiany dedykowanej przedsiębiorczości, sprzyjającej samorealizacji i aktywizacji na polu życia społecznego osób dojrzałych oraz aktywnych emerytów.
Jest Dyrektorem na region dolnośląski międzynarodowego konsorcjum dla mobilności studentów i pracowników informatyki ekonomicznej IS:link, jest ekspertem i recenzentem dla Komisji Europejskiej, inicjatorem kilku znaczących konferencji naukowych odbywających się corocznie w różnych krajach na świecie, laureatem IBM Faculty Award w zakresie Cyber Security (New York); autorem ponad 170 publikacji, w tym książek wydanych przez Addison-Wesley Londyn i przetłumaczonych na języki chiński, rosyjski i włoski.