CIMA Mini Business Game już w ten czwartek!

CIMA Mini Business Game już w ten czwartek!

Zachęcamy do wzięcia udziału w grze biznesowej organizowanej na naszej Uczelni przez naszego partnera biznesowego - Instytut CIMA w dniu 19 marca 2015 (czwartek) w godzinach 10:45 – 14:00, w Sali 2P. Na spotkaniu będziecie mieli okazję współpracować ze swoimi drużynami w rozwiązywaniu studium przypadku i dowiecie się więcej na temat konkursu CIMA Global Business Challenge od zeszłorocznych laureatów światowego finału oraz od Country Managera CIMA, Jakuba Bejnarowicza. Osobom obecnym na wydarzeniu wystawimy zaświadczenia zwalniające z zajęć.

Trwa również rejestracja do międzynarodowego konkursu CIMA Global Business Challenge. Szczegóły dotyczące konkursu znajdziecie w załączniku oraz na stronie internetowej. Bardzo gorąco zachęcamy Was do rejestracji – to wspaniała przygoda i niepowtarzalna szansa na zobaczenie jak wygląda praca doradcy w praktyce.

Wszystkie informacje na temat konkursu CIMA Global Business Challenge oraz wydarzenia CIMA Mini Business Game na naszej uczelni w obu językach znajdziecie w załączniku oraz na stronie internetowej. .

Serdecznie zapraszamy,
 Zespół CIMA, Koordynator CIMA na UE – Marta Karaś oraz Ambasador CIMA na UE – Mateusz Pliszka

Come to CIMA Mini Business Game this Thursday!

We invite you to participate in the business competition organized at our University by our corporate partner CIMA Institute, which is going to take place on 19th of March 2015, at 10:45 - 14:00, in room 2P. At the meeting you will have the opportunity to co-operate with your teammates while solving the case study. Best team will receive awards and certificates. You will also have the chance to get to know more about CIMA Global Business Challenge from last year world final laureates and from Country Manager CIMA, Jakub Bejnarowicz. Students who attend the event will be provided with confirmations of attendance releaving them from other classes.

You can already apply to the worldwide competition CIMA Global Business Challenge. Please find all the details regarding the competition in the attachment and on the website. We would like to encourage you to register. It could be a wonderful adventure and a great chance to see how the advisors job looks like in the real business world.

Please find all the necessary details concerning CIMA Global Business Challenge and CIMA Mini Business Game event in both Polish and English in the attachments and on the website.

Feel invited,

CIMA team, CIMA UE Coordinator - Marta Karaś and CIMA UE Ambassador - Mateusz Pliszka