II edycja projektu "Eureka DGP - Odkrywamy polskie wynalazki"

Dziennik Gazeta Prawna w styczniu 2015 roku rozpocznie II edycję cyklu redakcyjnego "Eureka DGP - Odkrywamy polskie wynalazki" . Ideą cyklu jest przedstawienie najciekawszych wynalazków, które powstają na polskich uczelniach oraz w instytutach badawczych. Pod uwagę będą brane wynalazki, które zostały zgłoszone do Urzędu patentowego RP w latach 2012-2013.

Celem akcji jest promocja polskiej nauki oraz uczelni, które będą mogły przedstawiać całej Polsce swoje naukowe dokonania.

"Eureka DGP - Odkrywamy polskie wynalazki" ukazywać się będzie w piątkowym wydaniu Dziennika Gazety Prawnej mającym formułę magazynową, prezentującym obszerne, pogłębione teksty z zakresu tematyki społęcznej, gospodarczej i naukowej.

Prezentacji dokonań naukowych na polskich uczelniach towarzyszyć będzie konkurs, w którym nagrodą dla zespołu wynalazczego jest nagroda pieniężna w wysokości 30.000 zł, a dla uczelni lub instytutu badawczego, kampania reklamowa w mediach INFOR Biznes o wartości 50.000 zł.

Zaproszenie do współpracy przy tym projekcie przyjęli: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Urząd Patentowy RP, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Polska Akademia Nauk, Centrum Nauki Kopernik. Patronami medialnymi zostali: Program I TVP oraz Program 4 Polskiego Radia.

Regulamin, formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie http://edukacja.dziennik.pl/eureka-dgp. Redakcja czeka na zgłoszenia do 25 listopada 2014 pod adresem e:mail: eureka@dziennik.gazetaprawna.pl