Na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu ruszył nowy projekt - Zeccer, czyli darmowe drukowanie dla studentów. Na parterze najwyższego budynku uczelni - popularnej "Zetki" - studenci mogą zapoznać się z ideą przedsięwzięcia, a także wydrukować pierwsze strony.
Działanie usługi opiera się na trzech filarach: stronie internetowej, aplikacji mobilnej, a także drukarce znajdującej się na terenie uczelni. Student, po założeniu konta na stronie www, przesyła swoje pliki, a następnie zleca je do druku. Telefon z Androidem, po zainstalowaniu aplikacji, staje się swoistym „pilotem do drukarki”, który uruchamia wydruk. Po chwili dokumenty są wydrukowane - bez płacenia, bez dodatkowej obsługi, bez problemów.
Darmowe drukowanie jest możliwe dzięki reklamodawcom, którzy umieszczą swoje banery reklamowe w nagłówku oraz stopce każdej drukowanej kartki. Takie rozwiązanie pomoże studentom zaoszczędzić nawet 130 złotych w każdym semestrze nauki, a reklamodawcom skutecznie do nich dotrzeć.
Projekt powstał z inicjatywy Mateusza Materny - absolwenta, oraz Piotra Reka - studenta Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, którzy wybrali macierzystą uczelnię jako najlepsze miejsce do zlokalizowania pierwszej magicznej drukarki. Na wybór miejsca miało wpływ przychylne nastawienie władz uczelni, które świadczy o rzeczywistym wspieraniu przedsiębiorczości swoich studentów przez Uniwersytet Ekonomiczny.
Po “zaszczepieniu” idei darmowego drukowania na Uniwersytecie Ekonomicznym, inicjatorzy projektu planują dalszy rozwój i pojawienie się na kolejnych uczelniach wyższych we Wrocławiu. Chcą, aby każdy student miał możliwość drukowania swoich notatek, materiałów czy prezentacji zupełnie za darmo na nowoczesnych i ekologicznych drukarkach.
Nazwa projektu została wybrana nieprzypadkowo - Zeccer to wykwalifikowany pracownik drukarni, który dawniej zajmował się składaniem tekstu. Jego praca wymagała ogromnej wiedzy oraz doświadczenia. Zeccer bez problemu odczytywał tekst napisany “do góry nogami” bądź w odbiciu lustrzanym.
Projekt Zeccer jest pierwszą inicjatywą wspieraną przez LIFT-OFF Startup Accelerator, który ma swoją siedzibę we Wrocławskim Parku Technologicznym. Akcelerator powstał z inicjatywy Tomasza Popów oraz spółki RST.
Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie internetowej www.zeccer.pl oraz na fanpage w serwisie społecznościowym Facebook.