Drużyna studentów w finale konkursu CFA

Kolejny sukces odnieśli studenci Wydziału Zarządzania, Informatyki i Finansów.
Zespół studentów w składzie: Zofia Siarkiewicz, Bartłomiej Mielnik, Michał Mordel, Wojciech Zając (wszyscy studenci Master Studies in Finance) oraz Grzegorz Irodenko (student studiów magisterskich kierunku Finanse i rachunkowość) zwyciężył w finale krajowym konkursu CFA Research Challenge.
Opiekunem zespołu jest doktor Tomasz Słoński, a mentorem mgr Grzegorz Jajuga.

Jest to najbardziej prestiżowy konkurs z zakresu finansów na świecie. Polega on na napisaniu raportu o spółce oraz prezentacji tego raportu. Raport i prezentacja oceniane są przez profesjonalistów z rynku finansowego.
Nasi studenci wezmą udział w finale regionalnym (Europa, Bliski Wschód i Afryka) tego konkursu na początku kwietnia w Mediolanie.
Przypominamy, że w ubiegłym roku drużyna studentów studiów Master Studies in Finance zwyciężyła w światowym finale tego konkursu.
Gratulujemy!!! i trzymamy kciuki za sukces naszych studentów także w tegorocznym światowym finale.

CFA Institute
Instytut CFA jest międzynarodową organizacją non-profit  skupiającą  ponad 110 tys. profesjonalistów z branży finansowej w ponad 135 krajach. Licencja udzielana przez CFA Institute jest „złotym” standardem w branży ze względu na: wymagany poziom wiedzy z ekonomii i finansów, wieloletnie doświadczenie zawodowe, światowy zasięg działania organizacji,  wysokie standardy etyczne. Instytut CFA wykorzystuje rezultaty prac czołowych naukowców oraz prowadzi własne badania w dziedzinie finansów, które zmierzają do zwiększania poziomu wiedzy profesjonalistów.

Konkurs CFA Institute Research Challenge jest jedną z form zacieśniania współpracy Instytutu ze szkołami biznesu. Konkurs jest organizowany od 2007 roku, a Polska uczestniczy w konkursie od roku 2009.