Jesteśmy widoczni w internecie. 19 miejsce UE w światowym rankingu uczelni ekonomicznych

W rankingu Web of Business School przeprowadzanym przez Cybermatrics Lab (grupę badawczą podlegającą Najwyższej Radzie Badań Naukowych w Madrycie - Consejo Superior de Investigaciones Científicas) badanych jest ok. 1500 uczelni ekonomicznych z całego świata i instytucji nadających tytuły MBA.

Autorzy zestawienia bazują na danych dotyczących obecności uczelni w sieci internetowej. W zestawieniu brana pod uwagę jest liczba wyników w wyszukiwarce Google, widoczność poprzez linki, liczba dostępnych w sieci internetowej plików w formatach pdf, doc, ppt i innych, a także liczba publikacji w serwisie Google Scholar wydanych w latach 2008-2012.

Ranking Webometrics Ranking Web of Business Schools przedstawia aktywność uczelni ekonomicznych i biznesowych w internecie. To publikowana od 6 lat dwa razy w roku młodsza wersja rankingu Webometrics Ranking Web Universities, który jest największym tego typu rankingiem uczelni wyższych na świecie.

W zestawieniu światowym zajmujemy 19 miejsce z 1268.

LINK

W zestawieniu europejskim 10 z 556.

LINK

W zestawieniu polskim 4 z 38.

Oprac.: Biuro Promocji