Zmarł dr hab. Ginter Trybuś

Ginter_Trybus4

6 lutego br. zmarł nagle w swoim domu w Chatsworth (Los Angeles) dr habilitowany Ginter Trybuś, wieloletni pracownik Katedry Statystyki i Cybernetyki Ekonomicznej naszej Uczelni.
Ginter Trybuś urodził się 13 czerwca 1940 r. w Rybniku. W latach 1959-1964 studiował matematykę na Uniwersytecie Wrocławskim, zaś od roku 1964 rozpoczął pracę na naszej Uczelni. W 1970 r. na podstawie rozprawy pt. „Numeryczne aspekty wyznaczenia dystansów” uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych. Swój rozwój naukowy uwieńczył pracą habilitacyjną  „Zmienna losowa dystansowa. Teoria i zastosowania”.
Latem 1982 roku wraz z rodziną wyjechał do Stanów Zjednoczonych, gdzie kontynuował pracę naukową jako profesor informatyki na uniwersytetach w Los Angeles, w tym aż do emerytury na California State Uniwersity Northridge. Podtrzymywał stale  kontakty z pracownikami naszej Uczelni.
Pozostanie w naszej pamięci jako oddany nauczyciel akademicki i serdeczny kolega.
Pracownicy Instytutu Zastosowań Matematyki.