Ekonomia i sztuka. Wystawa malarstwa prof. Jerzego Korczaka

W poniedziałek 17 lutego 2014 roku
odbył się

wernisaż wystawy MALARSTWO. JERZY KORCZAK.
Zapraszamy do obejrzenia wystawy.
Budynek U, biblioteka, parter, sala wystawowa.
PLAKAT MALARSTWO DRUK_1
To kolejne wydarzenie z cyklu SZTUKA i EKONOMIA organizowane na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

EKONOMIA I SZTUKA

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, oprócz zadań edukacyjnych i badawczych, stara się być także miejscem kulturotwórczym. Odbywają się tu wykłady otwarte, akcje edukacyjne, liczne zajęcia w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki,
działa klub filmowy, krajowe laury zdobywa Chór Ars Cantandi, odbywają się koncerty jazzowe i wieczory kabaretowe…
Ekonomia i sztuka to cykl wydarzeń, w których pokazujemy łączność wątków ekonomicznych z tematami działań artystycznych:
od wieków sztuka związana była z mecenatem, tematy dotyczące pieniędzy i handlu chętnie podejmowane były
przez malarstwo światowe, a sami ekonomiści także byli aktywnymi twórcami.

We wrześniu 2013 roku, w ramach XVI Dolnośląskiego Festiwalu Nauki na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu odbyło się spotkanie pt. Sztuka i ekonomia. Imprezę prowadziła Jadwiga Jasińska-Sadura, kierownik Działu Oświatowego Muzeum Narodowego we Wrocławiu przy współudziale Ewy Lorek--Mroczyńskiej, przewodniczącej Prezydium Samorządu Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. W czasie spotkania uczestnicy mieli okazję zapoznać się z przykładami wpływu ekonomii na sztukę oraz poznać postacie wielkich mecenasów sztuki i przykłady tematyki ekonomicznej w malarstwie.
Imprezy z serii EKONOMI i SZTUKA przygotowuje i pełni nad nimi opiekę Biuro Promocji Uczelni.

Wystawa: MALARSTWO. JERZY KORCZAK

Wystawa prezentuje kilkanaście prac prof. Jerzego Korczaka: grafik, akryli oraz obrazów stworzonych przez... autorski
program komputerowy EVA.
Poniżej prezentujemy dwa obrazy:
biegacz
Biegacz

zielony_mozg
Zielony mózg

Wystawa będzie dostępna do 14 marca 2014 roku.

Zapraszamy!