Sukces UE w konkursie „Visiting Professors” WCA

Z wielką satysfakcją informujemy, iż Centrum Doskonałości dla Zrównoważonego Rozwoju (CDZR) działające przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu zostało w 2014 r. beneficjentem w programie VISITING PROFESSORS w ramach funduszu “Scientiae Wratislavienses” ustanowionego przez Prezydenta Wrocławia dla Wrocławskiego Centrum Akademickiego. Realizacja Programu Visiting Professors  ma zapewnić wrocławianom możliwość spotkania z wybitnymi przedstawicielami świata nauki i kultury. Zgodnie z Regulaminem Programu Goście przyjeżdżają do Wrocławia na zaproszenie Prezydenta Wrocławia, rektorów wrocławskich uczelni i dyrektorów instytutów naukowych. Organizacji wizyt, które finansowane są ze środków Miasta, podejmują się uczelnie i instytuty. Miasto w ramach Wrocławskiego Centrum Akademickiego oferuje pomoc uczelniom i instytutom naukowym w przygotowaniu programu wizyt wybitnych naukowców i artystów zgodnie ze strategią rozwoju Wrocławia. Kapituła funduszu “Scientiae Wratislavienses” akceptuje kandydatury wybitnych i uznanych w świecie naukowców oraz artystów, pełniących funkcje organizacyjne w czołowych instytucjach i organizacjach naukowo-badawczych.
Gościem naszej Uczelni dzięki inicjatywie i pracy dr. Zbigniewa Dokurno (dyrektora CDZR ) będzie prof. dr hab. Andreas Loeschel, Dyrektor Departamentu Ekonomii Środowiska i Zasobów Naturalnych oraz Zarządzania Środowiskowego w Europejskim Centrum Badań Ekonomicznych w Mannheim,  z którym dr Z. Dokurno współpracuje od dwóch lat. Wizyta prof. dra hab. A. Loeschela odbędzie się w pierwszej połowie maja 2014 r. Jej wstępny program oraz biogram prof. dr. hab. A. Loeschela przedstawiamy w załączeniu. Na realizację tej wizyty nasza Uczelnia dzięki aplikacji przygotowanej merytorycznie przez dr. Dokurno przy wsparciu administracyjnym mgr Anny Kuropki -Bułkowskiej z Biura Współpracy Międzynarodowej otrzymała grant w wysokości 15 400 zł. W konkursie złożono blisko 40 aplikacji ze wszystkich liczących się uczelni Wrocławia. Grono laureatów obejmuje 15 osób.

Szczegółowy program wykładów i seminariów prof. A. Loeschela

Sylwetka Profesora