Zaproszenie na konferencję "Księgowi przyszłości"

Rewolucyjne zmiany w VAT kolejnym wyzwaniem dla księgowego

Tempo zmian, rewolucje w świecie podatków, ciągłe transformacje w branży księgowej- to główne tematy poruszane podczas cyklu bezpłatnych konferencji „Księgowy w epicentrum zmian w VAT, cyfryzacji i globalizacji – wyzwania roku 2014”, na których doświadczeni praktycy z zakresu podatku od towarów i usług, będą omawiali problemowe zagadnienia. Spotkanie, którego organizatorami są: Stowarzyszenie Księgowych w Polsce i producent oprogramowania enova, umożliwi podążanie za najnowszymi trendami w świecie finansów: w świecie, gdzie tak ważne jest trzymanie ręki na pulsie. Rozpocznie się ono 3 lutego o godz. 8.00 we wrocławskim Hotelu Orbis przy ul. Powstańców Śląskich 7. Studencie! Skorzystaj z szansy na wejście w świat finansów. Poznaj ekspertów, poszerz wiedzę o najświeższe wydarzenia z Twojej przyszłej branży. Zarejestruj się i weź udział w konferencji!

Wystąpią m.in.:
- prof. dr hab. inż. Zbigniew Luty, Katedra Rachunkowości Finansowej i Kontroli Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Przewodniczący Rady Naukowej SKwP,
- dr Jerzy Hejnar, pracownik naukowy i wykładowca w Katedrze Rachunkowości Finansowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie,
- Jadwiga Wojtas, Dyrektor ds. produkcji i rozwoju systemu enova z firmy Soneta Sp. z o.o.,
- Sabina Moczko-Wdowczyk, doradca podatkowy.

Wrocławska konferencja zapoczątkuje ogólnopolski cykl spotkań branżowych pod hasłem „Księgowy w epicentrum zmian w VAT, cyfryzacji i globalizacji – wyzwania roku 2014” oraz dyskusję na temat rewolucyjnych zmian w VAT obowiązujących od 2014 oraz współczesnych głównych kierunków rozwoju w rachunkowości polskiej i światowej. Poruszone zostaną kwestie ważne dla pracy księgowego, korzystającego z nowoczesnych technologii w warunkach globalnej gospodarki, w tym technologii „cloud computing”.

Konferencje skierowane są do studentów finansów, ekonomii i rachunkowości, a także księgowych, właścicieli biur rachunkowych, pracowników działów księgowych, osób odpowiedzialnych za finanse i rachunkowość, doradców podatkowych, przede wszystkim z sektora MŚP, ale przedstawiciele dużych przedsiębiorstw również nie będą zawiedzeni. Kolejne spotkania odbędą się w Krakowie (5.02.14), Warszawie (6.02.14), Łodzi (12.02.14),Bydgoszczy (18.02.14) oraz w Poznaniu (25.02.14). Konferencje są bezpłatne, jednak ilość miejsc jest ograniczona. Aby wziąć w nich udział należy zarejestrować się na portalu: http://www.ksiegowiprzyszlosci.pl/konferencje

Już wkrótce w ramach projektu „Księgowi Przyszłości” ruszy ogólnopolski konkurs kierowany do firm i studentów uczelni wyższych – przyszłych praktyków zawodu. Uczestnicy sprawdzą swoją wiedzę z rachunkowości oraz umiejętności współpracy i skutecznej komunikacji w zespole. Celem konkursu jest budowanie sieci współpracy pomiędzy różnymi organizacjami zajmującymi się kreowaniem wysokich standardów księgowości w Polsce.

Organizatorami cyklu branżowych konferencji i ogólnopolskiego konkursu „Księgowi Przyszłości” są Stowarzyszenie Księgowych w Polsce i firma Soneta, producent unikatowego w skali kraju oprogramowania do zarządzania i księgowości – enova.

********
Patroni honorowi konkursu: Minister Gospodarki, Minister Administracji i Cyfryzacji

Partnerzy honorowi konkursu: Prezes Związku Banków Polskich, Prezes Business Centre Club

Partner strategiczny konkursu: Wolters Kluwer S.A.

Patroni merytoryczni konkursu: Przewodniczący Konferencji Rektorów Uczelni Ekonomicznych, Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego
w Poznaniu, Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Rektor Szkoły Głównej Handlowej, Prezes Zarządu Studenckiego Forum Business Centre Club, Prezydent AIESEC Polska

Patroni medialni konkursu: PAP Biznes, Money.pl, Vat.pl, Pit.pl,  Kariera w Finansach.pl, ERP-view.pl, capital24.tv, Rachunkowość,  Świat Księgowych

Organizatorzy:

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce
Najstarsza i największa polska organizacja skupiająca przedstawicieli środowiska zawodowego związanego z rachunkowością i finansami. www.skwp.pl
     Soneta Sp. z o.o.
Wiodący technologicznie producent oprogramowania dla biznesu - enova,
tworzonego przez ekspertów
z dziedzin zarządzania, finansów i księgowości, handlu oraz kadr i płac. www.enova.pl