Nominacja profesorska

prof_SkulskaMiło nam poinformować, że postanowieniem z dnia 9 września 2013 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał dr hab. Bogusławie Drelich-Skulskiej tytuł profesora nauk ekonomicznych.

Prof. dr hab. Bogusława Drelich-Skulska
pracuje na stanowisku profesora nadzwyczajnego w Katedrze Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych na Wydziale Nauk Ekonomicznych. Kieruje również Biurem Współpracy Międzynarodowej na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.
    Pani prof. Drelich-Skulska jest autorem i redaktorem naukowym 6 książek oraz ponad 60 artykułów naukowych poświęconych procesom gospodarczym i politycznym w Azji Wschodniej, a także pomysłodawcą oraz organizatorem cyklu międzynarodowych konferencji naukowych „Azja-Pacyfik” podejmujących problemy ekonomiczne w tym regionie świata. Efektem tych debat naukowych jest począwszy od 2008 roku publikacja cyklu prac naukowych zawierających referaty poświęcone społecznym, ekonomicznym i politycznym aspektom rozwoju krajów ASEAN oraz takich potęg gospodarczych, jak: Japonia, Chiny czy Korea Południowa. Z jej inicjatywy w 2011 roku zostało powołane na naszej uczelni Centrum Badań Azji i Pacyfiku.
    Prof. B. Drelich-Skulska została powołana w skład Komitetu Prognoz „POLSKA 2000 PLUS” przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk na kadencję 2011-2014.
     Pod kierunkiem naukowym prof. B. Drelich-Skulskiej powstało 10 rozpraw doktorskich.