I miejsce dla chóru Ars Cantandi w Macedonii

I miejsce dla chóru Ars Cantandi na Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym w Ohridzie w Macedonii

Kolekcja dotychczasowych dokonań chóru Ars Cantandi powiększyła się tego lata o pierwsze miejsce w kategorii chórów dorosłych na Międzynarodowych Festiwalu Chóralnym w Ohridzie w Macedonii. Ten prestiżowy festiwal odbył się w sierpniu i wzięło w nim udział ponad 50 najlepszych europejskich zespołów z 18 krajów, które rywalizowały w kategoriach chórów dziecięcych, młodzieżowych i dorosłych. Dzięki świetnej organizacji i znakomicie prowadzonej przez dyrektora Aleksandra Dimoskiego promocji muzyki chóralnej, festiwal ten to jedno z ważniejszych wydarzeń chóralnych w Europie.
Konkurs został „zawojowany” przez Polaków – Grand Prix zdobył Chór Uniwersytetu Gdańskiego, a wśród zdobywców 1 miejsca znalazły się m.in.: Chór Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza z Poznania, Chór Akademii Morskiej w Szczecinie, Chór Collegium Medicum Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika z Bydgoszczy oraz oczywiście Chór Ars Cantandi Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.
Podczas konkursu Chór Ars Cantandi zaprezentował całą gamę swoich możliwości - poczynając od dzieł muzyki dawnej poprzez romantyczny psalm Richte mit Gott Feliksa Mendelssohna, aż po rozrywkowy Spain Chicka Corea, ze znakomitymi solówkami w wykonaniu Pauliny Klimentowskiej i Tomasza Maniewskiego oraz macedoński utwór ludowy. Przed konkursem Ars Cantandi zaprezentowało się również w recitalu z muzyką rozrywkową w Ohridzkim porcie.

Jest to jeden z ważniejszych z dotychczasowych sukcesów Chóru Ars Cantandi i jego dyrygentki Anny Grabowskiej-Borys.

Relacja oraz zdjęcia z wyjazdu konkursowego znajdują się na stronie http://www.arscantandi.wroclaw.pl/ i www.facebook.com/ChorUE.

A w październiku Chór Ars Cantadi zaprasza wszystkich śpiewających - chętnych do dalszego muzycznego podboju świata w roku akademickim 2013/2014. Informacje o możliwości dołączenia do chóru dostępne będą na naszych stronach internetowych.