Instytut Informatyki Ekonomicznej współorganizuje FedCSIS

Instytut Informatyki Ekonomicznej Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu był głównym współorganizatorem międzynarodowej konferencji naukowej Federated Conference on Computer Science and Information Systems (FedCSIS), która odbyła się w dniach 8-11 września 2013 roku w Krakowie.Jednym z inicjatorów i pomysłodawców corocznego cyklu multikonferencji jest prof. Leszek Maciaszek, dyrektor Instytutu Informatyki Ekonomicznej. Była to największa międzynarodowa konferencja naukowa w dziedzinie informatyki technicznej i informatyki ekonomicznej na gruncie polskim w roku 2013.
Tegoroczna edycja konferencji zgromadziła ponad 300 uczestników. Główny nurt dyskusji i prezentacji w trakcie konferencji  stanowiła problematyka systemów i technologii informacyjnych. Udział w konferencji wzieli obok przedstawicieli środowisk akademickich, także reprezentanci znaczących firm, zajmujących się produkcją, integracją i wdrażaniem systemów informatycznych, przedstawicieli praktyki oraz studentów. Wykłady prezentowali m.in.: prof. Wil van der Aalst z Technische Universiteit Eindhoven, prof. Barrett R. Bryant z University of North Texas, prof. Pedro José Marrón z University of Duisburg-Essen, Márta Nagy Rothengass z Komisji Europejskiej (DG Communications Networks, Content and Tech
nology) i prof. Jacek M. Zurada z University of Louisville.
Konferencja otrzymała patronat : prof. Barbary Kudryckiej – minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prof. Michała Kleibera – prezesa Polskiej Akademii Nauk, dr. Michała Boniego – ministra Administracji i Cyfryzacji, Marka Sowy – marszałka Województwa Małopolskiego, prof. Jacka Majchrowskiego – prezydenta Krakowa, prof. Tadeusza Słomki – Rektora AGH w Krakowie oraz prof. Andrzeja Gospodarowicza, Rektor Naszej Uczelni. Głównym sponsorem multikonferencji była firma Intel.

Raport z minionej konferencji
Aktualne informacje znaleźć m