Polski zwycięski team GBC jedzie na światowy finał

Informowaliśmy Państwo o sukcesie studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, którzy pokonali wszystkich swoich konkurentów w finale polskiej edycji międzynarodowego konkursu Global Business Challenge, corocznie organizowanego przez Instytut CIMA (Chartered Institute of Management Accountants).
Zwycięski team: Jakub Blocher, Jakub Czakon,Tomasz Brzęczek i Bartłomiej Zieliński – studenci Wydziału Zarządzania Informatyki i Finansów,  wystąpi  w światowym finale konkursu organizowanym w Republice Południowej Afryki w Johannesburgu. Studenci wyjeżdżają do Johanenesburga 25 sierpnia. Konkurs odbędzie się 28-29 sierpnia.  Trzymajmy kciuki za kolejny sukces naszej drużyny.

Link do filmu przygotowanego na konkurs

Global Business Challenge to międzynarodowy konkurs, który ma wyłonić najzdolniejszych liderów biznesowych młodego pokolenia. Uczestnicy mają za zadanie analizę rzeczywistego scenariusza biznesowego i zaprezentowanie innowacyjnych rozwiązań przedstawionych w nim problemów. GBC organizowany jest we współpracy z firmą Barclays. Co roku przyciąga studentów z całego świata, m.in. Wielkiej Brytanii, Hong Kongu, Afryki Południowej i Rosji.

Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) to instytut zajmujący się kształceniem profesjonalistów z dziedziny zarządzania finansami. Oferuje międzynarodowy program kwalifikacji zawodowych w dziedzinie tzw. rachunkowości zarządczej (ang. management accountancy). CIMA gromadzi obecnie 203.000 członków oraz studentów w 173 krajach świata. Program szkoleniowy poświęcony jest wyłącznie kształceniu specjalistów na potrzeby pracy w środowisku biznesowym. Głównym obszarem zainteresowania CIMA jako kwalifikacji jest zarządzanie przedsiębiorstwem i rola strategicznej informacji zarządczej w tym procesie. Kwalifikacja CIMA popularna jest wśród  konsultantów, doradców finansowych, kadry kierowniczej odpowiedzialnej za procesy planowania i kontroli oraz osoby decydujące o strategii firmy.

zdj__cie_zwyci__skiej_dru__yny