Środowiskowa inicjatywa Biura Karier UE

Biuro Karier Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu jako lider w ogólnopolskim środowisku instytucji przygotowujących studentów do rozpoczęcia kariery zawodowej, uruchamia pomoc innym organizacjom we wprowadzaniu absolwentów różnych uczelni na  rynek pracy. 12 czerwca br. podpisano list intencyjny o współpracy z Papieskim Wydziałem Teologicznym we Wrocławiu. Na PWT powstanie nowa jednostka organizacyjna, która przy pomocy Biura Karier będzie prowadzić poradnictwo dla swoich studentów i wprowadzać ich na konkurencyjny rynek pracy.
„Działamy od 7 lat jako pomost między uczelnią a rynkiem pracy, studentami  a pracodawcami. Tylko w ubiegłym roku udzieliliśmy porad blisko półtora tysiącu studentom w ramach konsultacji i szkoleń, oferując pomoc doradców kariery, psychologów i prawników.   Współpracujemy  z prawie pół tysiącem różnych firm, z blisko stoma realizujemy wspólne projekty, również mamy szerokie kontakty za granicą„  - mówi Ałła Witwicka-Dudek – kierownik Biura Karier i Promocji Zawodowej.
Biuro Karier Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu  to zespół profesjonalistów, doradców zawodowych, psychologów i prawników. Stworzyli wiarygodną bazę partnerów oferujących miejsca pracy, staży i praktyk dla studentów UE we Wrocławiu. Biuro Karier współpracuje z  Forum Edukacji Biznesowej, Summer School, oraz przy różnych inicjatywach środowiskowych takich jak Teraz Wrocław, Ogólnopolski tydzień kariery, Dolnośląski Festiwal Nauki czy Wrocławskie Spotkania Biznesowe. Ponadto Biuro Karier  dwa razy do roku organizuje Targi Pracy. Kilkudziesięciu  pracodawców oferuje studentom i absolwentom staże, praktyki i pracę.  Biuro Karier, jako pierwsze w środowisku akademickim na Dolnym Śląsku utworzyło projekt  „Mentoring dla studentów”.  Doświadczeni pracownicy renomowanych firm i korporacji spotykają się ze studentami, którzy stoją u progu swojej kariery zawodowej. Rozmawiają z nimi, uczą  i dzielą się swoimi doświadczeniami.  Na stronie internetowej Biura Karier zarejestrowanych jest 1539 pracodawców,  którzy w ubiegłym roku złożyli 2566 ofert pracy.  Obliczyliśmy, że każdego roku blisko 2 tysiące młodych ludzi korzysta z tych propozycji.