W dniach 22 – 24 września 2022 r. odbyły się pierwsze w historii Dni Zarządzania Wierzytelnościami. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu objął wydarzenie patronatem honorowym, a dwie ekspertki z UEW wzięły udział w debacie dotyczącej społecznej odpowiedzialności biznesu.
Za nami pierwsza edycja Dni Zarządzania Wierzytelnościami organizowanych przez Związek Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, z którym nasza Uczelnia współpracuje od lat.
„Uważamy, że branża zarządzania wierzytelnościami zasługuje na to, aby docenić jej wkład w zapewnienie zrównoważonego wzrostu gospodarczego i wsparcia dla zachowania płynności w całej gospodarce. Wydarzenie jest dla nas naturalną rozbudową Kongresu Zarządzania Wierzytelnościami, który dzięki swojej długoletniej historii stanowi solidny fundament nowej inicjatywy.” - komentują organizatorzy wydarzenia.
W ramach wydarzenia w Uniwersyteckim Inkubatorze Przedsiębiorczości inQUBE odbył się kolejny Kongres Zarządzania Wierzytelnościami - największy cykliczny projekt kongresu branżowego w kraju.
Na zakończenie Dni Zarządzania Wierzytelności 24 września br. w Parku Szczytnickim odbył się I Bieg Charytatywny ZPF RUN. Środki zebrane podczas sportowej rywalizacji zostaną przekazane Fundacji Pomocy Zwierzętom „Matuzalki”.Kongres jest miejscem otwartej dyskusji na najbardziej aktualne kwestie dotyczące stanu i perspektyw sektora zarządzania wierzytelnościami, a przy tym inspirującym spotkaniem sektora zarządzania wierzytelnościami, w tym dostawców wierzytelności i firm świadczących usługi w tym zakresie.
W dotychczasowych edycjach Kongresu Zarządzania Wierzytelnościami uczestniczyło już ponad 2500 osób, reprezentujących wysoką kadrę kierowniczą z sektorów takich jak: bankowość, telekomunikacja, firmy pożyczkowe, windykacyjne, ubezpieczeniowe, leasingowe, factoringowe, dostawcy mediów czy fundusze sekurytyzacyjne. W Kongresach brali udział także przedstawiciele i przedstawicielki wielu innych branż świadczących usługi komplementarne wobec zarządzania wierzytelnościami, w tym dostawcy rozwiązań informatycznych, dostawcy i zarządzający informacją gospodarczą oraz firmy doradztwa strategicznego i podatkowego.
W debacie pt.: „Odpowiedzialność społeczna branży zarządzania wierzytelnościami i wpływ społeczny biznesu na jego otoczenie” udział wzięły dr hab. prof. Bogusława Drelich – Skulska, Prorektorka ds. Akredytacji i Współpracy Międzynarodowej oraz dr hab. Dorota Teneta - Skwiercz, prof. UEW, Rzeczniczka ds. Równego Traktowania.
Podczas Kongresu odbyła się Gala wręczenia nagród Lauru CESSIO na najlepiej zorganizowany przetarg na sprzedaż wierzytelności, a jedno z wyróżnień wręczył dr Artur A. Trzebiński, Rzecznik ds. Przeciwdziałania Dyskryminacji.