Wybiegać marzenie!

Jak doskonale wiadomo, studenci naszego Uniwersytetu, poza nauką poświęcają czas różnym dodatkowym aktywnościom, organizując przy tym naprawdę wspaniałe wydarzenia. Poznajmy zatem jedną z takich inicjatyw – Wrocławski Bieg Akademicki.

W tym roku już po raz piąty członkowie Informacji Kulturalno-Sportowej Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu organizują bieg charytatywny w Parku Grabiszyńskim. Jednak to nie przekroczenie linii mety w jak najkrótszym czasie jest najważniejsze. Podobnie jak w poprzednich latach wydarzenie ma charakter charytatywny – tym razem chcemy wesprzeć dwuletnią Marysię, podopieczną fundacji ,,Na ratunek’’, która ma za sobą ciężką walkę z nowotworem. Guz zniknął już z policzka Marysi, jednak zostawił po sobie ślad. Chcielibyśmy się go wspólnie pozbyć, żeby pomóc Marysi wrócić do normalnego życia i przywrócić jej zdrowy wygląd.
W poprzedniej edycji aż 1000 biegaczy pokazało, że warto pomagać w sportowym stylu i mamy nadzieję, że w tym roku będzie podobnie. Bieg oprócz niesienia pomocy ma również na celu propagowanie aktywności fizycznej w okresie juwenaliowym.
Wrocławski Bieg Akademicki odbędzie się w niedzielę 12 maja.
Uczestnicy będą mieli okazję zmierzyć się na dwóch dystansach – 5 i 10 km w dwóch kategoriach – OPEN i STUDENT. Wydarzeniu, poza głównym punktem imprezy, będą towarzyszyć specjalnie przygotowane atrakcje i rozbudowane miasteczko biegowe, gdzie będzie można między innymi skorzystać z usług masażystów czy porozmawiać z trenerami z siłowni  i wykonać pomiar masy i składu ciała. Dodatkowo na miejscu będzie strefa z food truckami.
Jak zawsze pamiętamy też o najmłodszych – dla dzieci będzie specjalna strefa. Po raz pierwszy na Wrocławskim Biegu Akademickim odbędzie się Bieg Juniora (bieg na 100 m, zapisy w dniu wydarzenia na miejscu).
Zapraszamy zatem także rodziny, dla wszystkich przewidziane są atrakcje – spędźmy wspólnie niedzielę 12 maja w Parku Grabiszyńskim :)

180513_058_jak_wba

Dla pracowników UE we Wrocławiu jest stworzona specjalna kategoria biegowa pracownik UE.

Wszelkie niezbędne informacje wraz z zapisami znajdują się na stronie: www.biegakademicki.pl

Pytania prosimy kierować na adres: kontakt@biegakademicki.pl

Wrocławski Bieg Akademicki organizuje 18 studentów, którzy tworzą go non-profit, czerpiąc z samych przygotowań ogromne doświadczenie i satysfakcję. Wielu z nich już teraz bądź zaraz po studiach zdobywa wymarzoną pracę właśnie dzięki takim działaniom, nie rezygnując z pomocy młodszym kolegom przy organizacji kolejnych edycji projektu.

W tym roku przykładem takiego działania jest m.in. Michał Buchwald, który jeszcze rok temu tworzył bieg jako organizator, a obecnie pracuje w firmie EACTIVE, wspierającej bieg finansowo, a także prowadzi działania szkoleniowe na naszym Uniwersytecie. Innym przykładem jest firma BNY Mellon, która zatrudnia wielu naszych studentów, a w tym roku już po raz czwarty została partnerem tytularnym Wrocławskiego Biegu Akademickiego.

Zaprasza Team WBA
Zdjęcie: J. Janecki