Prokrastynacja to nawykowe odwlekanie wykonywania zadań na później. Czasem nazywam tę przypadłość "syndromem studenta przed sesją". W końcu, kiedy trzeba się uczyć do egzaminów i zaliczeń, student zrobi wszystko, byleby tylko się nie uczyć: posprząta pierwszy raz od trzech miesięcy pokój, wygrzebie zaschnięte naczynia z szafy, nakarmi gołębie pod oknem, nadrobi towarzyskie zaległości, oglądnie świeżą porcję śmiesznych kotów w Internecie, pozamiata Saharę…
Ponoć nawet 70% osób w mniejszym lub większym stopniu odwleka. Dokładną liczbę trudno określić, bo co badania, to trochę inne liczby, niemniej problem jest dość powszechny i poważny. Mamy kłopot z regularnością i motywacją, co przekłada się na niezdane egzaminy, poślizgi w realizacji projektów, kumulujące się obowiązki domowe, a wszystko to często kończy się poczuciem, że ciągle coś robimy, a efekty tego są mizerne.
Będąc w sidłach prokrastynacji powielamy pewien schemat: odczuwamy duży opór przed zrealizowaniem jakiegoś zadania, robimy je na ostatnią chwilę, tłumacząc się marnymi wymówkami ("nie miałem wystarczająco czasu", "byłem zbyt zmęczony"), a potem obiecujemy sobie, że następnym razem zabierzemy się za pracę wcześniej i spokojnie zrobimy wszystko na czas.
Tylko następnym razem dzieje się dokładnie to samo…
Jeśli chcesz się z prokrastynacją uporać, to musisz koniecznie przyjść na wykład! Dowiesz się na nim:
1. Jak trenować silną wolę potrzebną do realizacji celów i marzeń,
2. Jak raz na zawsze skończyć z wymówkami i skupić się na działaniu,
3. Że możesz robić mniej niż Ci się wydaje… i to jest ok!
Wykład odbędzie się w dniu 26 października 2016 r. w Auli P1 w budynku P na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu w godzinach 16.00-18.00.