Rozpoczęły się zapisy online na pierwsze semestry Akademii Filmowych
Studenci naszej Uczelni na mocy zawartych porozumień mogą uczestniczyć w zajęciach realizowanych w ramach Akademii Polskiego Filmu oraz Akademii Kina Światowego. Zajęcia mają status przedmiotów fakultatywnych lub ponadprogramowych objętych punktacją ECTS (3 punkty za semestr). Do zapisów na zajęcia obu Akademii zapraszani są studenci wszystkich Wydziałów naszej Uczelni, którzy chcą poznać historię kina i obejrzeć arcydzieła filmowe na dużym ekranie. Zajęcia odbywają się w Kinie Nowe Horyzonty.
Rekrutacja odbywa się za pośrednictwem strony internetowej: www.kinonh.pl.
Szczegółowe informacje na temat obu Akademii znajdują się na stronach: http://www.kinonh.pl/artykul.do?id=1952 https://pl-pl.facebook.com/akademiefilmowe
Pierwsze zajęcia odbędą się 4 października (Akademia Kina Światowego) oraz 5 października (Akademia Filmu Polskiego). Na obu akademiach w każdym tygodniu wykłady poprowadzą wybitni filmoznawcy z różnych ośrodków akademickich w Polsce.
Pierwsze (pozaprogramowe) zajęcia są otwarte. Wstęp odbywać się będzie na podstawie bezpłatnych wejściówek wydawanych w kasach kina.
Akademia Kina Światowego
Zajęcia odbywają się w wtorki o godzinie 17:00
Cena karnetu za semestr: 200 zł
Zajęcia poświęcone będą archeologii kina i wielu twarzom wczesnego kina, pierwszym filmom animowanym, początkom dokumentalizmu filmowego, czy przełomowi dźwiękowemu. Oprócz pierwszych klasycznych filmów braci Lumière i Georgesa Mélièsa będzie można zobaczyć także mniej znane filmy z całego świata zrealizowane w latach 1896-1916 (Crazy Cinématographe), czy debiut filmowy Asty Nielsen – Przepaść (1910), który przetarł szlak filmom pełnometrażowym.
Akademia Filmu Polskiego
Zajęcia odbywają się we środy o godzinie 17:00
Cena karnetu za semestr: 150 zł
W programie znalazły się między innymi takie filmy, jak: Pan Tadeusz (1928), Dziesięciu z Pawiaka (1931), Strachy (1938), Czy Lucyna to dziewczyna? (1934), Przygoda na Mariensztacie (1953) i Zimowy zmierzch (1956). Uczestnicy kursu będą mogli zatem obejrzeć nie tylko jedne z pierwszych filmów zrealizowanych na ziemiach polskich – Pruska kultura (1908), Bestia (1917), Ludzie bez jutra (1919), ale również prześledzić drogę, jaką przeszło nasze kino.
Osoba kontaktowa: dr Magdalena Sobocińska, adiunkt w Katedrze Badań Marketingowych Instytutu Marketingu (magdalena.sobocinska@ue.wroc.pl)
Adres WWW: http://www.kinonh.pl/artykul.do?id=1952